Şair Durum
Şair Popülite
Şair Yorum Popülite
Şair Şiir Popülite
Sosyal Paylaşım Popülite

Zile'nin Çeltek köyünde doğdu. İstanbul Yüksek Öğretmen Okulu Türk Dili ve Edebiyati Bölümü'nü bitirdi. Öğretmenlik, müfettişlik, kültür ateşeliği, müsteşar yardımcılığı, başmüfettişlik gibi görevlerde bulundu.

Şiir Kitapları:

Adamın Biri (1946),
Rüzgar (1949),
Atatürk Kurtuluş Savaşı'nda (1952),
Yeşeren Otlar (1954),
Süt (1965),
Şiirler (1969),
Türk Mavisi (1973),
Sıkıntı ve Umut (1977),
Yangın (1980),
Bütün Şiirleri (1982),
Güz Türküleri (1992).

"1940-1950 şiir kalabalığında özgün konuları ve sesleriyle çok dikkat çekmiş, halk nazmını yenileştiren dikkatli biçimleri, yaşamının anılarıyla yüklü duyarlığı, yurt gerçeklerini dile getiren tanıklığıyla önem kazanmıştır. Külebi'nin şiiri, gençlikteki içtenliğini yitirdikçe sakınışlara düşer, gerçeği eksik verdikçe de sesini zayıflatır, yürekten ve ülküden yoksun bir ustalık, işine devam ederse de etkili bir verimliliğe ulaşamaz doğallıkla.'' (Rauf Mutluay, 1973)

Şair Yönetim Paneli

Şiirlerinizi sitemizde yayınlamanız ve ziyaretçilerinize kendinizi tanıtmanız için size özel yönetim panelimiz ile kontrol sizde...

Size Özel Sayfa

Favori şairler ve favori şiirlerinizden kendinize özel bir sayfa oluşturabilir ve favorilerinize kolayca erişebilirsiniz.

Sosyal Medya

Şiirleriniz sosyal medya uygulamamız ile tüm sosyal medya kullanıcılarına ve 35 bin kişilik sayfamızda paylaşılmaktadır..

Şair Hakkında Yorumlar Şaire Yorum Yaz