Şair Durum
Şair Popülite
Şair Yorum Popülite
Şair Şiir Popülite
Sosyal Paylaşım Popülite

Kendi deyimiyle çocukluğundan beri şiirle yakin ilgilenirim. Ama bu güne kadarda zaman bulup bir kitap çıkaramadım. Günlük yaşamımın bir parçası şiirdir diyen sair 1941 Bayburt ili Çorak köyünde doğdu. İlkokulu köyünde bitirdi. Erzurum Ilıcalar Öğretmen Okulu sinavını kazandı. Ailesinin çiftçilikle geçimini sağladığı için okula göndermediler. Okula gidemeyen Ali ERYILMAZ köyünde birinden 100 Lira (faizciden) borç para alarak evden habersiz İstanbul'a kaçmış. Burada inşaatlarda beton işlerinde çalışarak yaşamını sürdürürken Ankara Silvan Limited Şirketinde işe başlamış ve de bu işte belli bir uzmanlık dalında ilerlemeler kaydetmiştir.

1957-1958 yıllarında Samatya S.S.K. hastahanesinde çalışırken Talha Tari adında hem üniversite okuyan hemde burada çalışan bir arkadaşla tanıştım. Onu rahmetle anıyorum. Onun sayesinde 1966 yılında sigorta hastanesine geldim dedi. Kırklareli'de S.S.K Hastahanesi, Sanat Enstütisi vede Ana Çocuk Sağlığı inşaatlarının kalfalığı ile yöneticiliğini yapan şairimiz 1971 yılında Almanya'ya gitti. İsçi olarak gittiği Almanya'da sanatkara istenilen değerin verilmediği düşüncesi ile tekrar yurda döndüm dedi. Orada kendine özel inşaat dalında çeşitli araştırmalar yaparak da bilgilenmiştir. Sonra müteahhitlik islerine başlamıştır. Vatan Hastahanelerinden 13 adet inşaat yapmış. Oradan da anlaşamadıkları için ayrıldı. Tekrardan Kırklareli'de müteahhitliğe başlayan şair şiirlerini yazmaya devam ediyor. 

Yüzlerce şiirleri bulunan sair Ali Eryılmaz'in İnternet'de Samanalevi.com, Antoloji.Com ve Şiirkolik sitelerinde şiirleri bulunmaktadır. Şiirlerini genel olarak dörtlükler görünümlü, serbest vezinli ancak uyaklı, yöresellik içeren bir kendi üslubu içinde yazmaktadır. Şiirlerinde, inanç, yanlışlıklar, doğruluklar, vatan, millet, bayrak, ask, sevgi, çalışmak çalışmak ile insan gerçekleri bir biçimde işlenmekte vede yöresel güzellemeler ile insan işlenmektedir. Şiirlerini belli bir duygu, düşünce içinde akıp gitmektedir. Şiirin yazılış sekli onun için önemli değildir. Kendi deyimiyle duygu ve düşüncelerimi siirsel akis içinde yazıyorum diyor. Geçmişe ve geleceğe iyi yolda mesajlar göndermeler yapmaktadir. Bir şiirinde söyle diyor Ağaç yaşlanmış duruyor yerinde / Resimler sararmış albümlerde / Kalanlar da hayatin merdivenlerinde... yasam akip gitmektedir. Sairin siirleri ve hayati hakkında yazacaklarımız bitmemistir. 


Şair Yönetim Paneli

Şiirlerinizi sitemizde yayınlamanız ve ziyaretçilerinize kendinizi tanıtmanız için size özel yönetim panelimiz ile kontrol sizde...

Size Özel Sayfa

Favori şairler ve favori şiirlerinizden kendinize özel bir sayfa oluşturabilir ve favorilerinize kolayca erişebilirsiniz.

Sosyal Medya

Şiirleriniz sosyal medya uygulamamız ile tüm sosyal medya kullanıcılarına ve 35 bin kişilik sayfamızda paylaşılmaktadır..

Şair Hakkında Yorumlar Şaire Yorum Yaz