Şair Durum
Şair Popülite
Şair Yorum Popülite
Şair Şiir Popülite
Sosyal Paylaşım Popülite

HAYATI ()
Sene 1978, Kasım ayının 17. sabahına eşlik etmiş merhaba demeyi henüz öğrenememiş çığlıklarım.Yalnız benim mi? Değil tabi bir de ikizimin.(Tek yumurta ikizim.Öteki yarım,ak papatyasıyım ben onun.O benim küçük annem ben de onun..Ama ben bir de onun kızının ikinci annesi yani Ayloşuyum)) 

1999 da Fizik öğretmenliğinden mezun oldum.. Ama yapıyor muyum? Hayır…1999 da ilk görev yerim Muş’a sınıf öğretmeni olarak atandım. 2002 de de tayinle memleketime döndüm. O gün bu gündür Huzurkent Latife Hanım İlköğretim Okulu’nda idareciyim derken yine tayin/yeni bir tayin :) İstedim ve şimdi Selçuklar İÖO'ndayım.TAÖ DA YERİME ISINMIŞ VE SOYADIMLA MÜSEMMA BİR YERDE HANEDANLIĞIMI KURMAYA ÇALIŞIYORKEN,TEKRAR TAYİN YEDİK,ESKİ YERİMİZDEYİZ.Eski okulumda Okul Müdürüyüm,rabbim ne beni ne e yanımdakileri pişman etmezse! :) :)) Çocuklarımla ömrümü paylaşma idealine vakfettim kendimi.Meşruiyet malzemem,peyderpey büyüyen yüreğim…..Mevcudiyetinin ehemmiyetini akleden-hisseden bir varlık olarak, duruşumu-oturuşumu-bakıp görüşümü elleyip gülleyerek bana maviş nefes olan çocuklarıma teşekkürüm.Amma en evvela yüce mabudum ve tabi ki aileme….. 

Sahillerin nazına gömülen bir ziynet mavilikle bile başı dönen,mesnet hayaller....... 
Yuvalanır radyo dalgasından kulaklara yürüyen bir taze yağmur şarkısı... 
Kahverengi topraklara uzanır sonra çekim gücünden kaçamayan ıslatan yağmur katreleri....... 
Son kumrular göçe yeltenir taşıyamayacakları sıcak temmuz akşamının lacivert saatlerinden.... 
Seyirci kalır eski hikayeler,mutluluğun sağrısında maviye bürünen iki çift gözün huzuru kendilerine fatura etmişliğine,sevincinden…………..İşte benim yapmaktan haz duyduğum,beni hayata daha bir sıkı kördüğümleyen ikinci sebep….YAZMAK….(Yüzmekten sonra tabi ;) 
1998 de branş derslerimden EMT(Elektro magnetik teori) sınavına çalışırken saat sabaha çok ama çok yakın-ezan sesi duyuldu duyulacak, dilimden dökülüvermişti sayfalar alıp başını giderken,mısralar….Tam o zaman başlamışım işte inatla yazmaya.(Gerçi ortaokul çağlarımda karikatürler çizip o zamanki aklımla çılgın sayılabilecek dehşetengiz kelimeleri buluştururmuşum okul panolarında okuyucularıyla ama bilinçlice yapılmış değildi,ben masumum ;))) Sene 2006,aylardan temmuz ve kuşandığım kelimelerimle büyütmeye devam ediyorum sancılarımı-korkularımı bertaraf edip hayallerimi-umutlarımı….Her an yepyeni hikayeler öğreniyorum yaşanası ve öğretiyorum kendimceleri kulaklarını açıp bana dikkat kesilene….Öyle çok ki yazmaya çekinmediklerim…Şiir-deneme ve yorumlarım..Hepsi benim hepsinde az biraz BEN varım….. 

Yokluklara diz çökmüşken zaman,gün kasesinden bugünleri kaşıklıyorum.... 
Zaman şeridi dönerken kendinden saklı 
Aylardan kasım ağlar gözlerimde 
Ben yerine sen kokar odam 
Tesellinse yutar daldığım zamanları 
Kesilen şah damarım olur,her soluduğumda yokluğunu 
Müebbetim:sana avdet olur,ölümlerden dönerken sen 
Meyvaya durur,dokunulmamış gülüşlerim 
Ağıtlar yakarken senimle 
İnleyen hıçkırıklarından soyduğum leylak dünüme 
Arsız bir yalnızlıkla kovaladığım huzur 
Ruhuma HOŞGELDİN :))))) 
24.5.2006 16.39 

Pervaneler döner ateşe bir bir 
Bin bir iştiyak'le bir zaman gelir! ! ! 
Afîf yaradılan,agâhtır,bilir 
Sonsuz aşkla mü'min,O'na dönüyor! ! ! 

Eşref Ziya Terzi 'Kelebek gibi' dinlerken kordan değil O'nsuzluktan yanan ben,Gılaf-ı Latif ile büründüm kin urbasını soyup sonuna dek! ! 
Oysa sorgu sual ettiğim nihayetim olmalıydı,mazim-dünüm-yaşatılanlar ve Kem'i yaşatanlar değil! ! ! ! 
Ömür sürecine bir imtihan daha dedim vesselam! ! ! 

Mu'minun Sûresi 62... 
'Biz hiçbir kimseye gücünün yettiğinden fazla yük yüklemeyiz. Katımızda hakkı söyleyen bir kitab vardır. Onlar zulme, haksızlığa uğratılmazlar' 

En'am Sûresi 152... 
'Rüşd çağına erişinceye kadar, yetimin malına, sadece en iyi tutumla yaklaşın; ölçü ve tartıyı adaletle yapın. Biz herkese ancak gücünün yettiği kadarını yükleriz. Söz söylediğiniz zaman, yakınlarınız dahi olsa adaletli olun, Allah'a verdiğiniz sözü tutun. İşte Allah size, iyice düşünesiniz diye bunları emretti. Rahman Rahim olan Allah'ın adıyla 

Nahl-97 
Erkek olsun, kadın olsun, bir mü'min olarak kim salih bir amelde bulunursa, hiç şüphesiz Biz onu güzel bir hayatla yaşatırız ve onların karşılığını, yaptıklarının en güzeliyle muhakkak veririz. 
Nahl-128 
Şüphesiz Allah korkup-sakınanlarla ve iyilik edenlerle beraberdir. 

Niyeti de yüreği de ameli de saf-samimi ve Salih kul olmak arzusu ile cümle imtihanlara tâbi benliğim,bu uğurda çaba sarf etmiştir,ediyordur ve edecektir.Selâm olsun böyle bilen-düşünen ve yaşayan cümle ak yüreklere….

Şair Yönetim Paneli

Şiirlerinizi sitemizde yayınlamanız ve ziyaretçilerinize kendinizi tanıtmanız için size özel yönetim panelimiz ile kontrol sizde...

Size Özel Sayfa

Favori şairler ve favori şiirlerinizden kendinize özel bir sayfa oluşturabilir ve favorilerinize kolayca erişebilirsiniz.

Sosyal Medya

Şiirleriniz sosyal medya uygulamamız ile tüm sosyal medya kullanıcılarına ve 35 bin kişilik sayfamızda paylaşılmaktadır..

Şair Hakkında Yorumlar Şaire Yorum Yaz