Samsung Innov8 Test - Tanıtım - Bilişim

Samsung Innov8 Test - Tanıtım

Samsung Innov8 Test - Tanıtım

Samsung INNOV8 testi

G eçen birkaç sene içerisinde cep telefonları ile dijital fotoğrafçılık birbirleriyle öyle iç içe geçti ki artık bu iki kavramı birbirinden ayırmanın imkânı yok. Dijital kamera artık cep telefonun bir parçası haline gelmiş durumda. Bu durum birkaç yıl önce VGA çözünürlüklü kameralarla başladı, ardından kısa süre içinde cep telefonlarıyla yüksek çözünürlüklü fotoğraflar çekmek olanaklı hale geldi. Bugünlerde kullanıcılar kameraların hangi cep telefonlarında öncelikli olup olmadığını görebiliyorlar ve doğal olarak bu özellik de iletişim olanakları arasında bulunuyor. Bunun bir örneği Sony Ericssonun C902 modeli; Xperia modeli piyasaya çok daha sonra çıkmasına rağmen kamera özellikleri C902nin kamerasının yarısı kadar iyi değildi. Şüphesiz bunun nedenlerinden biri pazarlama stratejileri; ancak bazen teknik özellikler bakımından daha zayıf olan kameraların daha iyi kalitede fotoğraflar çektiğine tanık oluyoruz. Görüntü kalitesinin sadece kameranın çözünürlük yüksekliğine bağlı olmaması da bir neden. Görünen o ki cep telefonlarındaki kameralar konusunda bizi bazı sürprizler bekliyor.

Samsung INNOV8 Test

Bu aralar, çekim işlemi ile çekilen fotoğrafın kaydedilmesi arasında geçen süre üzerinde çalışılıyor ve piyasada optik zum yapabilen cep telefonları modelleri de mevcut. Samsung firması i8510 modeli ile tüm ilgiyi üzerine topluyor çünkü cihaz Avrupa piyasasında 8 megapiksel çözünürlüğe sahip olan ilk cep telefonu olma özelliği taşıyor.

&

Samsung i8510 ürün paketi

Samsung i8510 ürün paketi

Samsung i8510 INNOV8 ilk izlenim

Samsung i8510 INNOV8 cep telefonu küçük bir kutu içerisinde geliyor. Ürün kutusunun üzerinde telefonun bazı resimleri basılmış ve 8 megapiksel dijital kamera, 8GB hafıza ve WiFi gibi başlıca özellikleri vurgulanmış. Ürün kutusu oldukça sade. Kutuyu açar açmaz içerisindeki Samsung i8510 cep telefonu köpük yuvasında göze çarpıyor. Telefonu elinize aldığınızda bu yuvanın altında aksesuarlar ortaya çıkıyor. Ürün paketinde standart olarak bir kulaklık, son derece kısa bir veri aktarma kablosu, bir şarj cihazı, kullanım kılavuzları ve yazılım CDsi bulunuyor. Aksesuarlara belki yumuşak taşıma kılıfı da eklenebilirdi.

Samsung i8510 incelemesi

Samsung i8510 incelemesi

Samsung INNOV8 testi - Telefon tasarımı

Telefon parlak siyah bir ön yüze sahip ve bu yüzde oldukça geniş ekranın altında belirli sayıda tuşlar bulunuyor. Bu siyah gövde rengine kamera gayet hoş bir şekilde entegre edilerek telefona adeta bir dijital fotoğraf makinesi görünümü kazandırılmış. Telefonun kayar kapağını açtığınızda genel tuş takımı ortaya çıkıyor. Kullanımı kolay olan tuş takımı gayet hoş bir görünüme sahip. Genelde bakıldığında, telefon özellikle kayar kapağı açıldığında oldukça büyük görünüyor. Ancak telefonu cebinizde taşırken dikkatinizi çekmediği için bu o kadar sıkıntı verici bir durum değil.

&

Samsung INNOV8 kulaklık

Samsung INNOV8 kulaklık

Samsung i8510 USB kablosu

Samsung i8510 USB kablosu

Samsung INNOV8 aksesuarı

Samsung INNOV8 aksesuarı


Paylaş

Etiketler: Samsung Innov8 Test Tanıtım

yakamoz

Üyemiz, Akrep Burcu 43 Yaşında, Mesleği: GEMİ KAPTANLIĞI,

Yorumlar
Yorum Yaz
Güvenlik Kodu