EVİNİZİ BAŞTAN YARATIN - Hobi & Sanat

EVİNİZİ BAŞTAN YARATIN

EVİNİZİ BAŞTAN YARATIN

       Yapacağınız küçük işlemlerle evinizin şeklini, duvar kağıtlarını ve daha birçok detayı değiştirebilirsiniz. Kokulu ampullerle eviniz şenlensin.
     
     Bir toz bezi kullanarak ampullerin altına kokulu esanslardan sürün. Işıkları açtığınızda kokular etrafa yayılsın. Lavanta esansı son derece iyi sonuç verecektir. Sıcak ve özel bir atmosfer yaratmak istiyorsanız kendi parfümünüzü de kullanabilirsiniz.
     
     Duvar kağıtlarını çıkarmak çok kolay. Bulaşık bezini leğende hafifçe ıslatın, daha sonra, duvara koyduğunuz bezin üzerinden birkaç saniye ütüyle geçin. Ütüyü çektikten sonra duvar kağıdını sıyırmaya başlayın. Kolayca çıkacaktır.
     
Şamdanlarınız ışıldasın
      Şamdanlarınızın ışık saçmasını istiyorsanız, eski bir naylon çorapla silmeniz yeterli.
     
Duvarlarınızda lekeye yer yok
      Duvarların üzerindeki, yıkamakla geçmeyen parmak izleri bir parça ekmekle silindiği takdirde anında ortadan kalkar.
     
Papatyalarınıza renk gelsin
      Vazonuzda saplarından kesilmiş bir demet papatya varsa suyun içine birkaç damla gıda boyası katın. Papatyalarınız boyayı emecek, beyaz taç yapraklar çeşitli renklerle boyanacak.
     
Duvardaki delikler anında yok olsun
      Duvarda oluşan deliği diş macunuyla iyice doldurun. Duvarınız renkliyse küçük bir fırça yardımıyla duvarın asıl renginden biraz sürerek beyaz noktayı kapatın.
     
Sertleşen fırçalarınızı yumuşatın
      Fırçanızın kılları sertleşmiş mi? Bir saat boyunca kaynar sirkede bekletin. Soğuk suyla durulayın.
     
İlaç şişelerinizi atmayın
      Silindir şeklindeki küçük ilaç şişelerini saksılarınızı ya da çiçek buketlerinizi süslemek için kullanabileceğini minik evlere dönüştürerek kullanabilirsiniz.
     
     İlk olarak elinize tutkal ve üzerine birkaç küçük çiçek ekleyebileceğiniz yeşil bir karton alın. Kartondan küçük bir çatı yapın.
     
     Çatıyı yapıştırdıktan sonra bir parça yeşil yosun ekleyin. Şişenin altına küçük bir çubuk yapıştırarak saksınıza dikebilirsiniz. Üzerine küçük bir yapma kuş da ekleyebilirsiniz. İşte size kolayca yapabileceğiniz, dekoratif bir süs.
     


Paylaş

Etiketler: Evinizi Baştan Yaratin

temptation

Üyemiz, Balık Burcu 45 Yaşında, Mesleği: DİĞER, ve yaşadığı yer Balıkesir

Yorumlar
Yorum Yaz
Güvenlik Kodu