DESEN BASKILI BETON TEKNOLOJİSİ - Hobi & Sanat

DESEN BASKILI BETON TEKNOLOJİSİ

DESEN BASKILI BETON TEKNOLOJİSİ

        Pressbeton tüm mekanlar için tasarlanmış bir zemin kaplama sistemidir. En önemli özelliği, tek tek döşenmiş taş görüntüsü veren desen baskılı beton teknolojisi olmasıdır.
     
     Çok çeşitli renk ve desende uygulanabilen, granit ve diğer tabii taşların tüm doğal görünümünü veren Pressbeton; seçenek özgürlüğü, mukavemet değerleri, antik etkisi ve uygulama süresi ile geleneklere ve kültüre saygılı en yeni beton teknolojisidir.
     
     Çevre düzenlemeleri, kent alanları, yollar, alışveriş ve iş merkezleri, turistik tesisler, parklar, restorasyon alanları, Marina ve rıhtımlar. Otoparklar, akaryakıt istasyonları, bahçe düzenlemeleri ve iç mekanlar Pressbetonun uygulandığı alanlar arasındadır.
     
     Pressbetonun uygulanış, görünüş ve dayanıklılık açısından diğer malzemelere göre çok farklı özellikleri vardır. Pressbeton; dökülecek özel beton ile aynı anda yüzeye uygulanan dolayısı ile betonla birlikte priz alan, yüksek mukavemetli, aşınıma ve darbelere dayanıklı, tozumayan, leke tutmayan, kaydırmazlık sağlayan, solmayan, netice olarak tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek, gelecek nesillerle de yaşayacak yegane kaplama teknolojisidir.
     
     Pressbeton uygulamasına, beton teknolojisindeki en son gelişmelerin aktarılması ve Pressbeton malzemelerinin kalitesi Pressbetona sürekli bir dayanıklılık verdiğinden; pressbetonun ömrü belirli bir zamanla sınırlı değildir.
     
       %90 doğal maddelerden oluşan çevre dostu Pressbeton; sahada blok olarak uygulandığı için tek tek döşenmiş taş görüntüsü vermesine karşın, zeminde zamanla oluşabilecek oturmalardan etkilenmez ve aynı yüzey düzgünlüğünü her zaman korur. Tek tek döşenen bir malzeme olmadığı için taş aralarının oynaması ,zamanla aralarda otların bitmesi gibi istenmeyen durumlar Pressbeton için söz konusu değîldir.
     Pressbetonun diğer bir avantajı da hazır yapı malzemelerinin uygulanmasında ortaya çıkan detay sorunlarının kolaylıkla yerinde çözümlenebilmesi ile alan şartları ve mevsim koşullarına bağlı olarak ortalama 100 m2/gün/ekip uygulanabilmesidir.
     
     Beton yüzeyine tatbik edilen renklendirici ve yüzey sertleştirici (CSH, Colour Surface Hardener) sayesinde yüzey mukavemeti standart bir betona kıyasla ortalama 4 ile 8 kat daha arttırılabilmektedir. Aynı zamanda CSHın içerdiği pigmentlerin dış etkilere ve güneş ışığına dayanıklı olması da Pressbetonun renklerinin hiç bir zaman solmamasına ve ilk günkü halini korumasına sebep olur.
     
     Yüzey geçirgenliğini önlemek için tatbik edilen LSS (LSS, Low Solıd Sealer Betona devamlı ıslak görüntüsü verir). Parlatıcı özelliğinin yanı sıra betona nüfuz ederek tüm gözenekleri kapattığından (betonun nefes almasına mani olmaz) donma çözülmeden dolayı oluşabilecek yüzey çatlaklarının oluşmasına mani olur ve aynı nedenle deniz suyu, rutubet, benzin, yağ, vb. maddelerden yüzeyin etkilenmemesini ve leke tutmamasını sağlar.
     
     Ayrıca, beton içine katılan mukavemet arttırıcı fiber (MFR, Mono Filament Reinforcing) ve özel katkılar (AEA, Air Entraining Agence) sayesinde betonun mukavemeti ve dış etkilere dayanımı arttırılmaktadır. İngiliz standartları (BS 5750, kısım 2), Iso 9002 ve En 29002 standartlarına uygun olarak hammaddeleri ve uygulama setleri İngilterede üretilen ve İngiltereden ithal edilen Pressbetonun tüm mekanik testleri yapılmış ve İngiliz standartları enstitüsü (BSI) tarafından da onaylanmıştır.Paylaş

Etiketler: Desen Baskili Beton Teknolojisi

temptation

Üyemiz, Balık Burcu 45 Yaşında, Mesleği: DİĞER, ve yaşadığı yer Balıkesir

Yorumlar
Yorum Yaz
Güvenlik Kodu