TATLI SU KAPLUMBAĞALARI - Hobi & Sanat

TATLI SU KAPLUMBAĞALARI

TATLI SU KAPLUMBAĞALARI

Tatlı su kaplumbağları olarak bilinen terrapinler, dalmaları için yeterli derinlikte suya ihtiyaç duyarlar.

Temel kural: Suyun derinliği en azından kaplumbağa kabuğunun genişliğiyle aynı olmalıdır.

Türe bağlı olarak, sıcaklık 20 ve 28°C arasında olmalıdır. Akvaryumcunuza hayvanlarınız için ideal sıcaklığı sorun. Suyu sıcak tutmak için radyant ısı lambası kullanılabilir. Güçlü kaplumbağalar akvaryum ısıtıcılarına zarar verebilir.

Su kaplumbağalarının, çoğunlukla aqua-terrarium denen ve su bölümü ile kara bölümünden oluşan, kara yaşam ortamıyla akvaryumun birleşimine ihtiyacı vardır.

Karada kaplumbağanın güneş banyosu yapması için yeterli alan olmalıdır. Kaplumbağalarınızın enini ve boyunu hesaplamalı ve karadaki yeri buna göre kurmalısınız. Eli açık davranın ve yavruların büyüyeceğini unutmayın.

Hayvanların sudan karaya sorunsuz çıkabilmeleri için eğimli bir toprak set (taştan) yapın. Keskin kayalar kullanmayın, kaplumbağalar kendilerini yaralayabilir.

Ortamın su bölümünü bataklık kökleri ve bitkilerle dekore etmeyin. Bu, kaplumbağaların özgürce hareket etmelerini engeller ve önlerine çıkan engellerden kurtulmaya çalışırken yaralanmalarına yol açabilir.

Kaplumbağalar bitki yemeyi de severler. Terraryumlarının yakınlarında zehirli bitkiler olmamalıdır. Zehirli bitkilerden terraryumun yakınına yaprak düşme riski her zaman mevcuttur. Bitki alırken akvaryumcunuza hangilerinin hayvanlar için zehirli olduğunu sorun.


Paylaş

Etiketler: Tatli Su Kaplumbağalari

temptation

Üyemiz, Balık Burcu 45 Yaşında, Mesleği: DİĞER, ve yaşadığı yer Balıkesir

Yorumlar
Yorum Yaz
Güvenlik Kodu