HİÇ BİR ŞEY DÜŞÜNMÜYORUM - Sosyal Bilimler

HİÇ BİR ŞEY DÜŞÜNMÜYORUM

HİÇ BİR ŞEY DÜŞÜNMÜYORUM

“ Ne düşünüyorsun?”
- “Hiçbir şey…”

Gerçekten mümkün mü Hiçbir şey düşünmemek! Ve eğer mümkün olsaydı bunu nasıl yapardık “Düşündün mü hiç?”
Göremeseydik mesela! Yani göremeseydik hiçbir güzelliği veya çirkinliği düşünecek bir şey de kalmazdı! İnsanı düşündüren ya da düşünmeye iten en önemli şey diyebilir miyiz görmek için?
Duyuyoruz sesleri. Sesler de düşünmek için bir sebep değil mi? Göremediğimiz güzel ya da çirkin şeyleri duyabiliyorsak !
Hadi görmeyelim ve duymayalım. Dokunacağız her şeye neye benzediklerini anlayabilmek için bu da düşündürecektir bizi. Peki nasıl olurdu düşünmek görmeden-duymadan-dokunmadan?
Kalp taşıyoruz hepimiz işi yalnızca vücuda kan pompalamak olmayan…aksini iddia edebilir miyiz?
Hadi ettik diyelim kala kala beynimiz kaldı. Başımızın altının çalışmadığını varsayalım (Allah Korusun). Başarabilir miyiz düşünmemeyi?
O haldeyken bile düşünmemeyi başarsa insan zaten sahip olduğu her şeyi kaybetmiş sayılmaz mı? (Ümit etmeyi, hayal kurmayı DÜŞÜNME yeteneğini…) (hiç ümidi olmasa insanın bu mümkün mü?)
“HİÇBİR ŞEY DÜŞÜNMÜYorUM”! Neden söyler insan böyle bir yalanı? Hiçbir şey düşünmüyorum demek aslında hiçbir şey görmüyorum-hiçbir şey duymuyorum- hiçbir şeye dokunmuyorum- kalbimi hissetmiyorum-hayal kurmuyorum-ÜMİT ETMİYorUM yani YAŞAMIYorUM la eş olabilir mi?
İşte bunu da sana bağlıyacağım; sen bu satırları okurken veya duyarken ben “DÜŞÜNMÜYor OLACAĞIM HİÇBİRŞEYİ”. Korkularım var içimde kazanamama, yaşayamama, “DÜŞÜNEMEME HİÇ BİRŞEYİ” üzerine…Halim gerçekten perişan. Biliyorum hiç şansım yok, biliyorum zararı kendime,hiç böyle oldun mu bilmiyorum ama ben olmamıştım. En sevdiğimi,canımın içini, parçamı kaybettiğimde bile bu kadar umutsuz,hayalsiz, düşüncesiz ve kaybetmiş hissetmemiştim. “O” nda her zaman bir umudum oldu ama bu !? Kapadım bütün kapıları, topladım bütün anıları. Elimde kalan sadece darmadağın olmuş, başı sonuna karışmış ÜMİTLERİM.
Sanırım başaracaksın, sanırım olacak istediğin. Hani bir söz vardır “ YÂRİN YARISI YÂR DİR, YARISI YAR” diye işte o “YAR” ın kenarında olmak çok acı. Ama bir o kadar da gerçek. Aslında sanırım ACI OLAN GERÇEK. Sana doyasıya YÂRİM diyemediğimi düşünmek uçurumun kenarında “HİÇBİR ŞEY DÜŞÜNMEMEK” le eşdeğer. Dert benim derdim, kalp benim kalbim can benim canım ve bir tek canım var ,o canı verdimse ben verdim.
Artık HİÇ BİR ŞEY DÜŞÜNMÜYorUM

Paylaş

Etiketler: Hiç Bir Şey Düşünmüyorum

ogniela

Üyemiz, Akrep Burcu 47 Yaşında, Mesleği: DİĞER,

Yorumlar
Yorum Yaz
Güvenlik Kodu