SENİ YOLCULAYAN YAĞMURLAR HEP HATIRIMDA - Sosyal Bilimler

SENİ YOLCULAYAN YAĞMURLAR HEP HATIRIMDA

SENİ YOLCULAYAN YAĞMURLAR HEP HATIRIMDA

Kararan gökyüzünün, gürleyen ve çakan şimşeğin ardından, delice akan damlalar, denizin kabarması gibi korkunç, dağların doruğu gibi ulaşılmaz olsun, sağanak halinde aksın gökyüzü sırılsıklam ıslatsın istiyorum ikimizi.

Penceremden buğulanan cama baktığımda, bana el sallayan yüzünü görüyorum, kocaman bir yağmur damlası olup düşüyorsun sessizce yanağıma. Çılgınca sağanak yağan yağmur hatırlatıyor seni, sırılsıklam olan beni, sarmalayan tenimi.
Uzaktasın biliyorum, bulutlar gözyaşı dökerken sağanak yağmura yakın ol istiyorum, sana olan özlemimi yağmuru seyrederken satırlara not edip tez elden ulaştırmak istiyorum. Zarfa koymaya çaba göstersem de olmuyor, akan yaşlar ıslatmış kağıdın kenarını, daha da ıslanacak okunmayacak diye şeffaf bir poşete koyup sonra yerleştiriyorum zarfın içerisine. Aldığında, ‘ne acelesi var ki, E-mail, MSN, cep var, teknolojiden haberi vardı ama?’   deyip gülümseyeceksin, adım gibi biliyorum. Okurken, dışarıda yağan sağanak yağmura, gözlerimden akan yaşa inat duyumsa istiyorum.

El ele, yağan yağmura doğru, kurakta kalmış gibi ıslanmak istiyorum. Yağmurlar özlemine inat şiddetini artırıyor durmadan. Yağmurlara karışsam, çoğalsam kocaman damlaları irileştirerek, aksam gözlerinden, aksam durmadan. Durulmak bilmesem teninde, benle ıslanan bedeninde, aksam yanaklarından aşağıya, ıslatsam seni sırılsıklam. Arınsan benden, arınsan bedenimden, erisen, buharlaşsan, damla damla aksan tüm benliğimden.

Aşkın umut vermişti, sevdamızı çoğaltmıştık yağmur altında. Uzaksın şimdi, kavuşulmayan yollarda. Gecenin ayazında, boğazında çatallaşan sesin, nemlenen gözlerinle ıslanıyorsun sağanak yağmur altında.

Dolunay gökyüzünde gözlerimden akan yağmurlara inat, keşke diyorum yağmurlarla ıslansaydık el ele, yağsaydı üstümüze, sigaranı akan damlaların altında içip, dumanını savursaydın gıpgıri gökyüzüne.

Gökyüzünü yırtarcasına seni yolculuyan yağmurlar hep hatırımda. Rüzgarla giden yağmurla geri dönmeni beklesem de uzak artık biliyorum. Cry

Paylaş

Etiketler: Seni Yolculayan Yağmurlar Hep Hatirimda

ogniela

Üyemiz, Akrep Burcu 47 Yaşında, Mesleği: DİĞER,

Yorumlar
Yorum Yaz
Güvenlik Kodu