DİŞLERİNİZE DOĞAL VE KALICI GÜZELLİK - Sosyal Bilimler

DİŞLERİNİZE DOĞAL VE KALICI GÜZELLİK

DİŞLERİNİZE DOĞAL VE KALICI GÜZELLİK

Gülümsememiz bizim en önemli fiziksel özelliklerimizden biridir. Düzgün temiz beyaz dişler gerçekten de kişinin kendine verdiği önemi, kültürel yapısını, karakterini ortaya koyan öğelerin başında geliyor. Dişe kimyasal olarak bağlandığı için çürüme riskini ortadan kaldıran, metal kadar dirençli, 3 boyutta doğal dişle birebir renk ve şekle sahip Full Porselen Veneer’ları kendi dişleriniz gibi ömür boyu kullanabilirsiniz.
Memorial Hastanesi Ağız ve Diş Hastalıkları Bölümü’nden Dnt. Emek Kurtoğlu Külür, gelişen teknoloji sayesinde kendi dişiniz gibi ömür boyu kullanabileceğiniz dişler yapabildiklerini belirtiyor. "Bu porselen dişler eskiden dayanıklıklarının artması için metal destekli olarak yapılmaktaydı. Bu yöntemde, zaman geçtikçe eskiyen porselen dişlerin, dişle birleşim yerinden gri metal gözükür ve gülümsememizi bozan çirkin bir görüntü oluşturur. Ayrıca metal, dişe tam bir yapışma sağlayamadığından zamanla alttaki dişin tekrar çürümesine neden olur" diyen Külür, dolayısıyla en iyi şekilde bile yapılmış olsa, bu porselen kaplamaların ömürlerinin 6-7 sene olduğunu kaydediyor. Dnt. Emek Kurtoğlu Külürün verdiği bilgilere göre; 6-7 sene sonra bu kaplamalarınızın çıkartılması, dişlerinizin baştan tedavilerinin yapılıp yeni bir ölçü ile porselenlerin değiştirilmesi gerekiyor.

Çürüme Riski Ortadan Kalkıyor

Peki bunun yerine sadece porselen olan, dişe direk özel bir yapıştıcıyla yapıştırılan ve ömür boyu kullanacağınız dişlere sahip olmayı tercih etmez misiniz? Bu dişlerin genel adı “Full Porselen Veneer”… Bu veneerlerin özellikleri, kendi dişinizden daha az aşındırma yapılması, alt yapısının metal olmaması nedeniyle hem kalınlık hem de renk olarak daha doğal bir görünümün elde edilmesi ve de dişe kimyasal olarak bağlandığı için çürüme riskini ortadan kaldırarak uzun yıllar kullanılabilmesi…
Teknolojinin hep daha iyi ve daha doğala ulaşmak için yaptığı çalışmalar, özellikle hem metal kadar dirençli hem de 3 boyutta doğal dişle birebir uyumlu renk ve şekle sahip full estetik veneerlerde kendini gösteriyor.
Bu porselen dişleri kendi dişiniz gibi ömür boyu kullanma şansınız var. Belli sürelerle, bozulduğu için değiştirmek zorunda kalmıyorsunuz. Dişinize ilerde başka bir tedavi gerekse bile (kanal tedavisi vb.) kendi dişinizmiş gibi müdehale yapılabiliyor.


Paylaş

Etiketler: Dişlerinize Doğal Kalici Güzellik

ogniela

Üyemiz, Akrep Burcu 47 Yaşında, Mesleği: DİĞER,

Yorumlar
Yorum Yaz
Güvenlik Kodu