BENİ DÜŞÜNECEKSİN - Sosyal Bilimler

BENİ DÜŞÜNECEKSİN

BENİ DÜŞÜNECEKSİN

Bu gece beni düşüneceksin , biliyorum ki , beni bu gece düşüneceksin ..
İnsan kendi etrafında dolanıp durur hani ; oysa bazen ne zordur insanın kendine dokunabilmesi . Gönlünü yapabilmesi , kendine teselli olması ne zordur . En iyi kendisi bilir neler olup bittiğini , nelerin yaşandığını . Ve nelerin yaşanamadığını o kadar istemesine rağmen ardından bakıldığını .


Bu gece beni düşüneceksin ! Dün ya da yarın değil ; biliyorum bu gece beni düşüneceksin ! Düşünülüp düşünülmediğini bilemeden kaç kez bir rüzgara fısıldanıp yollanmıştır kim bilir .
Kimse bilmez söyleyen ne ilktir , ne son . "Bu gece beni düşüneceksin" demek ; "ben o kadar çok , ama o kadar çok düşündüm ki seni" demektir , ama hiç demedim , sen bilmedin .
Ama artık biliyorum , biliyorum ki bu gece beni düşüneceksin .
Ben neleri bahane ettim düşünebilmek için , seni öyle düşündüm ki ; hem de hiç sen de beni düşün demeden , neyi düşündüğünü bilemeden . O kadar anım seni düşünerek geçti ki ; biliyorum sen de bu gece beni düşüneceksin , diyebilmek .
Dolanıp durur insan gönlünün çevresinde , dokunabilmeyi umar kendi gönlüne . Sabaha karşı , alaca gri yabancı bakışlarla öylesine bakar karanlığa . Avuçlarda tanıdık parçalar gidenden kalan , solmaktadır artık . Olan bitene akıl kadar avuçtakiler de tanık ; öylesine dalar gider uzaklara uzun zaman .
Yabancıdır gönül , kolay değildir . Bir başına dört nala uzak memleketlere gitmiş de uzun zaman sonrasında yurduna dönmüş , artık yabanıl gönle dokunmayı ummak titrek parmaklarla . Başını alıp çekip giden ve içine sevdiğini gömen birine bakmak . Benim gönlümsün , her ne kadar artık daha yorgun da olsa , buruk ta olsa sesin ; ben seni sevdiğinden bilirim sen benim yüreğimsin , demek .
Gözlerini gözlerine diktiğinde , bakışlarını eğmemek gönlünle göz göze gelmek bazen öyle zordur ki . Bir sevdanın peşine düşmüş , artık senin bile inanmayı unuttuğun birini hala hatırlayan onunla gevşeyip onunla kasılan , birine bakışlarda direnmek . Birlikte yola çıkıp , sırf birlikte yola çıktığın için O birini senin yerine içinde yaşatan , ve O birini yaşatırken senin yorulup ; var sen git yoluna deyip yolunu ayırdığın birine .
Yolda yürürken düşünmektesindir , nerden gelip nereye giderse itiraz etmediğin hayallerinle . Yürek başka , düşün başka başka yerlerde öylesine yürürken ; gönlünle karşılaşmak uzun zaman sonrasında . Sen benimle gelmedin ama , ben sen çok istediğin için onun peşinden gittim ; vazgeçmedim ; dercesine bakan bir yürekle bakışmak . Nerdeydin ; diye sorgulayan sessizliğe alışmak ve buna rağmen o yüreğe dokunmayı ummak .
Sana bakan gözler ne kadar tanımaz da olsa , sen duymayasın diye çarpmaktan bile vazgeçercesine sussa da ; sen benim yüreğimsin yine de , deyip dokunabilmek o yüreğe ; sevginle yüzleşmektir .
Bu gece beni düşüneceksin ! demek . Bunu diyebilmek , uzun zamandır dokunamadığın , neyi taşıdığına bakamadığın gönlüne sahip çıkmaktır . Yüreğini ve onun içindekileri gördüğünde bu inancın fısıltı olup rüzgara karışmasıdır ; bu gece beni düşüneceksin ! diyebilmek .
Üşümüş , vazgeçmiş umutsuzca kollarını kendine dolayıp karışıp giderken geçen zamana , bir gün gelecek ; yüreğinde yananla ısınıp kanın dolaşmaya başlayacak yeniden damarlarında ; susmayıp artık , yokluğun susuzluğunda rüzgara fısıldar hale geleceksin aylar sonrasında . İçindeki bitmemiş olanı gördükten sonra ; bu gece beni düşüneceksin diyeceksin . Bakamadığın için görmediğin, görmediğin için söndü dediğin ama seni ısıtıp üşümüş kollarını kendinden çözdüğünde yüreğin , artık diyebileceksin ; Bu gece beni düşüneceksin .
Biliyorum , kuşkum yok , uzun zaman sonrasında . Dün de düşünmüştün diyemem , yarını görür müyüm bilmem ama bu gece ; bu gece beni düşüneceksin ; diyeceksin …


Paylaş

Etiketler: Beni Düşüneceksin

öpücük

Üyemiz, Aslan Burcu 50 Yaşında, Mesleği: AVUKAT,

Yorumlar
Yorum Yaz
Güvenlik Kodu