Model (Manken) Fotomodel Nasıl Olunur Ek İş Olarak Yapma - Sosyal Bilimler

Model (Manken) Fotomodel Nasıl Olunur Ek İş Olarak Yapma

Model (Manken) Fotomodel Nasıl Olunur Ek İş Olarak Yapma

Mankenlik, modellik ve fotomodellik günümüzde popülerliğini koruyan mesleklerin başında gelmektedir. Bu mesleği yapan kişilerin gerek sürekli göz önünde bulunmaları gerekse kazandığı ücretler insanların ilgisini çekmekte ve bu mesleklere yönelimini arttırmaktadır. Peki model, manken ya da fotomodel olmak isteyen bir kişi ne yapmalıdır?

Öncelikle model, mankenlik ve fotomodel olabilmek için her ne kadar eğitim ve yetenek aransada bu iki meslek grubu birbirinden farklı alanlardır. Bu ayrımı öğrenerek hangi alanda ilerleneceğine karar vermek daha doğru olacaktır. Mankenler reklam, sanat ya da moda için defile vb. yerlerde reklamını yapacağı ürünle birlikte kendini sergileyen kişidir. Fotomodel ise canlı olarak performansını sergilenmesi gerekmez. Reklamı yapılacak ürünle birlikte poz vermesi gerekir. Reklamı yapılacak ürün tek taş pırlanta ise fotomodelin sadece el güzelliği önemlidir. Ya da bir ayakkabının reklamı ise sadece ayaklarının güzelliği önemlidir. Mankenlerde en az 1.80 cm. boy, güzellik ve yakışıklıklık gibi faktörler aranırken fotomodellerde bu faktörlerin hiçbirisi aranmaz. Çünkü fotomodellikte önemli olan fotoğrafta ürünün reklamının yapılmasıdır. Bu yüzden fotomodelde aranan özellikler çok değişkenlik gösterir.

Ajansa amatör kadın ve erkek model/fotomodeller aranıyor. Fotomodellik, reklam, katalog, firma yüzü ya da başka bir proje için fotoğraf ya da video çekiminde görev yapılması olarak tanımlanabilir. Bu projelerde görev yapan, fotomodellik mesleğini icra eden kişiye de model yada fotomodel denir.  

Bu işi ek iş olarak yapanlarda vardır. Ev Hanımı, Öğrenci, Çalışan veya işsiz olması, genç yada yaşlı olması sonucu değiştirmez. Yaklaşık olarak aylık gelirleri  5.000 ila 10.000 TL arasında değişmektedir.


Fotomodel olmak için:
Öncelikle fotomodel olmak için uygun olup olmadığınıza karar vermeniz, kendinizden emin olmanız ve kendinize güvenmeniz gereklidir. Bu işi ilk defa yapacak olmanız veya hangi şehirde olduğunuz önemli değildir. Eğlenerek ve kolayca iyi para kazanabilirsiniz. Eğer uygun olduğunuza karar verdiyseniz, bizimle iletişime geçebilirsiniz. 
Mail: neyimeksikajans@gmail.com


Ben, fotomodel, çeşitli modellik çekimleri, düğün ve nişan fotoğraflarının yanısıra doğum, bebek, aile ve hamile fotoğrafları çekimi de yapmaktayım. Portfolyomdan bu fotoğrafların örneklerini görebilirsiniz.Her türlü çekim, düğün ve doğum hikayeleri için benimle iletişime geçebilirsiniz. Paylaş

Etiketler: evlere ek iş, ev hanımlarına iş, öğrencilere ek iş, bayan erkek modellik, fotomodel nasıl olunur

neajans

Üyemiz, İkizler Burcu 32 Yaşında, Mesleği: FOTOĞRAFÇILIK, ve yaşadığı yer İzmir

Yorumlar
Yorum Yaz
Güvenlik Kodu